KATEGORIA

SPORT

Cristiano Ronaldo i bën mesazh emocionues pas fitores të Khabib

Khabib Nurmagomedov ka marrë mbrëmjen e djeshme fitoren e 29-të në karrierën e tij, kundër Justin Gaethje. Pas duelit, ylli i UFC bëri të...

Triumfon Khabib Nurmagomedov, por befason pas triumfit. Deklaron tërheqjen nga sporti. Gaethje bën gjestin e madh!

Tedi Lajthia Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Justin Gaethje në raundin e dytë, duke mbrojtur kështu titullin kampion në kategorinë “lightweight” në UFC. Por menjëherë sapo...

“El Classico”/ Barca dhe Reali përballen sot

Derbi i quajtur “El Classico” do të luhet sot nga ora 16:00 në stadiumin ikonik “Camp Nou”.Skuadra e Real Madridit nesër pritet që të...

Juve merr 3 pikët e para në Champions. Dopietë e Moratës

Juventus e nis me fitore sezonin e ri në Champions League. Bardheinjtë mposhtën në transfertë Dinamon e Kievit falë një dopiete të spanjollit Alvaro...

Futbolli nuk rikthehet/Anëtarët e Ligës së Profesionistëve nuk heq dorë nga bojkoti

Takimi i së enjtes së shkuar mes përfaqësuesve të qeverisë dhe ligës profesioniste në Ministrinë e Financave dha shenjë që futbolli mund të fillonte...

Historia e Haxhi Krasniqit që bëri krenarë shqiptarët. Nga punonjës lavazhi në kampion bote në boks

Haxhi Krasniqi është kampioni i madh i boksit, i cili javën e kaluar shkroi historinë e lavdishme të një triumfi plotësisht të merituar. Ai është...

CR7 nuk lejon që Juventus të blejë Messin

Leo Messi ishte afër largimit nga Barcelona dhe shumë klube u gëzuan nga ky lajm. Manchester City, PSG dhe Juventusi përgatitën ofertat e tyre,...

Tragjike në ring, mundësi shembet në tokë pas dy goditjeve të kundërshtarit (Video)

Një ndeshje mundjeje në Meksikë pati një fund tragjik të shtunën pasi mundësi Principe Aereo ra i vdekur pasi u godit në gjoks nga...

Pas barazimit reagon sulmuesi Seferi:”E meritonim fitoren. Jam i mërzitur”

Taulant Seferi,sulmuesi i Shqipërisë, pati një rast të mirë për të realizuar golin e shumëpritur në sfidën e sotme, ku i vetëm përballë...

Lajmet e fundit

Cristiano Ronaldo i bën mesazh emocionues pas fitores të Khabib

Khabib Nurmagomedov ka marrë mbrëmjen e djeshme fitoren e 29-të në karrierën e tij, kundër Justin Gaethje. Pas duelit, ylli i UFC bëri të...

Vdes burri 110 vjeç/ Ishte futur në Guinness me bashkëshorten 104 vjeç si çifti më i vjetër në botë

Një grua 104-vjeçare në Ekuador po vajton për humbjen e burrit të saj 110-vjeçar, i cili fatkeqësisht vdiq në fillim të kësaj jave. Julio...

E mori në makinë pasi la punën, dënohet shqiptari që tentoi të ‘prekte’ vajzën e re

Ditën e djeshme u dha dënimi për një shqiptar në Itali, i cili u arrestua dy ditë më parë për shkak se tentoi të...

Triumfon Khabib Nurmagomedov, por befason pas triumfit. Deklaron tërheqjen nga sporti. Gaethje bën gjestin e madh!

Tedi Lajthia Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Justin Gaethje në raundin e dytë, duke mbrojtur kështu titullin kampion në kategorinë “lightweight” në UFC. Por menjëherë sapo...

Përjashtohet nga emisioni, Shqipja: Faleminderit për suportin, drejtësia ime do t’ju fundosë!

Shqipe Hysenaj është nja vajzë e cila përflitet shumë në mediat sociale. Ajo u bë e njohur nga pjesmarrja e saj në “Përputhen”, një reality...

Digjen dy makina gjatë natës

Dy makina janë përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të diele në Vlorë. Sipas policisë mësohet se si pasojë e flakëve është djegur plotësisht...

Faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit tek meshkujt

Meshkujt kanë inde të vogla të indeve të gjirit, ndonëse gjinjtë e një burri të rritur janë të ngjashme me gjinjtë e një vajze...

Studimi i OKB-së:”Shqiptarët më pesimistë se mesatarja e botës.”

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar nga Organizata e...

Zbuloni mënyrën se si përdoret Aloe Vera për shërimin e mishrave të dhëmbëve

Aloe Vera është një bimë me veti shumë të vlefshme për trupin tonë, pasi është anti inflamator shumë i rëndësishëm dhe një burim...

Parashikimi I motit për sot/ Vranësira dhe shira

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë që orët e para të ditës do të përfshihet nga vranësira të dendura dhe shira të paktë. Herë pas herë...