KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Nuk do ta besoni! Kjo është makina e parë shqiptare: Një “përbindësh” luksoz me 840 kuaj fuqi (Foto)

  Së shpejti, tregu i automobilëve luksozë mund të ketë një makinë të projektuar nga një kompani shqiptare. Kompania “Arrera Automobili”, në pronësi të një...

Ja cilët janë telefonat ku WhatsApp nuk do të funksionojë pas datës 1 janar

Një version i ri i WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në shumë aparate celular nga 1 janari 2021. Pajisjet e vjetra Android dhe iPhone...

Lajm i keq për përdoruesit e WhatsApp-it

Një lajm i keq vjen për të gjithë përdoruesit e WhatsApp. Deri në fund të këtij muaji, miliona persona do të mbeten pa aplikacionin...

Pavarësisht qëllimit tuaj të mirë, kurrë mos komentoni “Amin” në Facebook, arsyeja do t’ju befasojë

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook. Nëse jeni përdorues i rregullt...

Ekspertët e teknologjisë: Nëse e keni këtë gjë në telefonin tuaj, fshijeni tani

Njerëzit zakonisht e marrin çështjen e sigurisë shumë seriozisht, domethënë, derisa të bëhet fjalë për një pajisje ku ata ruajnë pothuajse gjithçka, telefonin e...

Elon Musk: Brenda gjashtë viteve mund të shkojmë në Mars!

Miliarderi i njohur amerikan dhe pronari i SpaceX, Elon Musk, ka bërë me dije lajmin e shumëpritur nga të gjithë në lidhje me udhëtimin...

Telefoni i parë antibakterial në botë/ Rezistues ndaj ujit dhe goditjeve nga rënia

Kompania Bullitt ka prezantuar për herë të parë telefonin antibakterial– CAT S42. Modeli bazë mund të blihet për rreth 250 euro, ndërsa versioni me teknologjinë...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...

Rusët: Afërdita është planeti ynë. Moska “zgjeron” pretendimet në hapësirë

Pasi ka përfunduar pretendimet për territore në tokë, Rusia tani ka hedhur sytë nga hapësira dhe ka zgjedhur Afërditën, për të cilën thotë se...

Gati për lundrim, anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë

Anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë, do të shënojë një moment të rëndësishëm këtë fundjavë. “Wonder of the Seas” i Royal Karaibe do të...

Lajmet e fundit