KATEGORIA

TOP TEN

5 ushqimet që gratë duhet të hanë çdo ditë

Të marrësh vendime të shëndetëshme përsa i përket ushqimit është hapi i parë drejt një organizmi gjithashtu të shëndetëshëm. Zgjedhja e ushqimeve të duhura...

8 politikanët më të pasur në Shqipëri

Të gjithë e dimë që politikanët shqiptarë, majtas, djathtas, apo në mes qofshin, krimben në para. Pasuria e tyre është marramendëse dhe kjo duket...

10 këshilla nga ekspertët për raporte të shkëlqyera intime në shtrat

Me kalimin e viteve, pasioni fillestar në çift mund të bjerë, por jeta në shtrat vazhdon gjithmonë të jetë e rëndësishme. Edhe pse seksi, mund...

17 gjërat që burrat duan te gratë

Janë shkruar qindra faqe, mijëra fjalë dhe mbase kurrë nuk do të dimë me siguri se çfarë i lidh vërtet një burrë dhe një...

Forbes rendit 10 sportistët më të paguar të vitit 2020

Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i...

Tetë gjëra edhe më të rëndësishme se dashuria në një lidhje

Është e thjeshtë të ndjesh që ke rënë në dashuri kokë e këmbë! Një ndjesi e tillë të bën të të duket sikur asgjë...

10 gjërat që bëjnë meshkujt e dashuruar… A jeni dakord?

Dashuria është ndjenja më e bukur që njerëzit përjetojnë. Format dhe mënyrat e shprehjes janë nga më të shumtat dhe ndryshojnë përsa u përket femrave...

10 gjërat që u pëlqejnë të huajve në Shqipëri dhe 10 gjërat që i habisin

Numri i turistëve të huaj po rritet nga viti në vit në Shqipëri. Por, numri i madh që vijnë shohin disa gjëra që ju...

10 gjërat që nuk mund të blihen kurrë me para, sado i pasur të jetë dikush

“Paraja nuk mund ta blejë lumturinë” është një thënie popullore që dëgjojmë rëndomë, por që jo shumë prej nesh e besojnë. Veçanërisht ata që...

10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë

Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që femrat nuk kanë dijeni. Për shkak...

Lajmet e fundit

Tentoi të vjedhë nafte/ Arrestohet punonjësi i pikës së karburantit

Një punonjës 36-vjeçar është arrestuar në Durrës pasi tentoi të vjedhë naftë në pikën e karburantit ku punonte. R.B, ishte i punësuar në karburantin në...

Kontrolle policore në aksin Kërrabë-Elbasan/ Vazhdojnë drejtuesit të shkelin rregullat

Në aksin Kërrabë-Elbasan policia ka zhvilluar disa kontrolle, gjkatë së cilave janë hasur shkelje të rregullave të qarkullimit. Janë evidentuar disa raste të shpejtësisë tej...

Info-Elbasani, një platformë idesh për të gjithë!

Nga Anisa Bahiti Pas një start-upi të suksesshëm Info-Elbasani i reformuar, me një ekip të plotë nga Kryeredaktori Salliu që është dhe themelues i kësaj...

“Lindi Dielli”/ Eduart Grishaj jep lajmin e shumëpritur.

Moderatorja e Top Channel, Arbana Osmani, është bërë nënë për herë të dytë. Lajmi është bërë nga babai i fëmijës, regjisori Eduart Grishaj, i cili...

E FUNDIT/ Zhduket 19-vjeçarja shqiptare në Greqi

Artemis Vasilis një 19-vjeccare shqiptare që jeton në Greqi, është raportuar e zhdukur nga autoritetet greke pasi familjarët kërkuan ndihmë në polici. Vajza shqiptare është...

Austrofizikanti amerikan:” Një asteroid do i afrohet Tokës më 2 nëntor. Bota mund të mbarojë në 2020”

Në një periudhë të vështirë mes trazirash, zgjedhjesh në SHBA, në rritjen e numrit të të infektuarve në të gjithë botën, një asteroid po...

Aksident, makina përplas për vdekje të moshuarin me biçikletë

Kavajë/Informacion paraprak Më datë 19.10.2020, rreth orës 09:40, në vëndin e quajtur “Pompat e Ujit”, në Kavajë, mjeti me drejtues shtetasin B.H., ka aksidentuar biçiklistin...

Ministri grek në Shqipëri/ Mediat greke:” Do bëhet sicc do Athina.”

Mediat greke kanë bërë të njohur axhendën e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, për ditën e nesërme gjatë vizitës në Tiranë. Gjatë vizitës së...

Katër arsye se përse nuk duhet të hamë vetëm kur jemi të uritur.

Të qenurit të uritur do të thotë se metabolizmi juaj po punon në mënyrën e duhur. Por a duhet të ushqehemi vetëm kur jemi...

Ministri i jashtëm grek pritet të vizitojë Tiranën të martën

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë ditën e martë Shqipërinë. Në takimet që ai do të zhvillojë me zyrtarë shqiptarët do të...