KATEGORIA

YOUR STORY

Zbardhet dëshmia e shoqes së ngushtë së shqiptares së zhdukur në Greqi: I dashuri i bëri bllok në facebook. Ka ndodhur diçka që… Ç’tha...

Familja shqiptare në Greqi vijon ende të kërkojë vajzën Artemisa Vasili, pas zhdukjes së një jave më parë në mënyrë misterioze në Koropi....

Dy motra rrihen dhe përfundojnë në polici: Më nguli dhëmbët në dorë dhe më kapi nga flokët

Kushdo që ka motër i njeh fare mirë mëritë dhe sherret e vogla apo edhe të mëdhatë dhe që ndizen që nga prekja...

Ishte vetëm 19 vjeç u gjet e varur në degën e lisit, letra në xhepin e saj: Burrit kurrë hallall mos i qoftë!

Ngjarja tragjike që ndodhi në Kamenicë të Gjilanit ka tronditur mbarë opinionin publik. Vetëm 19-vjeç, Arbesa Murseli Liprovica u gjet e varur në degën...

13 vjeçarja shqiptare tregon historinë tronditëse: “U njohëm në instagram dhe erdhi më mori me veturë”

Një 13-vjeçare e cila jeton në rrethinën e Gjilanit para pak muajsh njohu një djalë përmes rrjetit social Instagram. Nuk kaloi kohë e gjatë...

Angli/ Si shefi i kuzhinës i mori jetën të riut shqiptar, fqinja rrëfen fjalët e fundit të 21-vjeçarit

Një ngjarje tragjike ndodhi në Angli, ku një shef kuzhine i mori jetën një të riu shqiptar në qendër të qytetit Sttaford, Angli. Italiani...

Ish i dashuri presion 17-vjeçares: Do të vras vëllain!

Një ngjarje e rëndë është zbuluar në Tiranë, ku një 17-vjeçare është kërcënuar për një vit rresht nga shoku i saj i klasës dhe...

Historia e dashurisë në Facebook që e shkatërroi psikologjikisht. Dëshmitarët zbulojnë detaje për vajzën shqiptare të zhdukur në Greqi

  Mediat greke kanë zbuluar detaje të reja për Artemis Vasilin, 19-vjecaren shqiptare që rezulton e zhdukur prej 5 ditësh në Greqi. Babai i dëshpëruar...

Greqi/ Flet vajza e gruas që u vra nga shqiptari: E kam takuar 1-2 herë… tani dua

Nëntë ditë pas vrasjes së dyfishtë në Loutraki, ka folur vajza e viktimës 43-vjecare, e cila u vra nga shqiptari xheloz. Në një rrëfim...

Historia e Haxhi Krasniqit që bëri krenarë shqiptarët. Nga punonjës lavazhi në kampion bote në boks

Haxhi Krasniqi është kampioni i madh i boksit, i cili javën e kaluar shkroi historinë e lavdishme të një triumfi plotësisht të merituar. Ai është...

“Ishte radha ime…ajo u zgjat poshtë krevatit dhe…”, Bledi Mane tregon aventurën treshe me çiftin rus: Thashë se do…

Gazetari Bledi Mane, është i njohur për historitë e tij të ekzagjeruara, dhe duket se këtë herë ka zgjedhur që të tërheqë vëmendjen, duke...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...