Megjithëse Kylie Jenner nuk ka pranuar kurrë të ketë kryer ndërhyrje kirurgjikale për të ndryshuar pamjen e saj, bota nuk e beson aspak!

23-vjeçarja është shprehur se e vetmja lëndë që ka shtuar në trupin e saj është mbushësi i buzëve, por ndryshimet janë shumë më të mëdha se kaq!

Në episodin e parë të “Keeping Up With the Kardashians”, Kylie është shfaqur shumëëë më ndryshe nga ç’është sot. Të jetë vallë vetëm rritja dhe kalimi i viteve?

Kirurgu i famshëm estetik nga Glow ka dhënë vlersimin e tij për të përditshmen angleze Mirror ku ka zbuluar se si Kylie Jenner ka arritur transformimin e saj të plotë ndër vite dhe se sa mund ti ketë kushtuar.

Hunda

Duke parë fotot e Kylie, ura dhe maja e hundës së saj duket më e hollë dhe ajo që do të përshkruhet si “femërore klasike”, është shprehur kirurgu.

Kjo mund të tregojë një procedurë rhinoplastike kirurgjikale (riformimin e hundës), e cila e ka lënë atë me një profil jashtëzakonisht të natyrshëm dhe të dëshirueshëm.

Kostoja e një procedure rhinoplastike varet nga shumë faktorë të ndryshëm fiziologjikë, teknikat e përdorura dhe rekomandimet e kirurgut, megjithatë, ato zakonisht shkojnë nga 8,000 – 12,000 dollarë.

Buzët

Kirugu i famshëm gjithashtu tha se Kylie mund të ketë shpenzuar diku rreth 10,000 dollarë gjatë viteve për mbushësit e buzëve.

Sipas tij, një rezultat i dëshirueshëm duhet të ndjekë formën natyrale të buzës që nuk ndikon në harkun e cupids dhe buza e poshtme të duket pak më e madhe se buza e sipërme.

Fytyra

Kylie tani ka humbur linjat e buzëqeshjes që drejtohen natyrshëm nga hunda në anën e gojës.

Kjo mund të arrihet me mbushësin dermal të injektuar drejtpërdrejt në vijën e linjave, nëse ato janë të thella, por në rastin e Kylie, ka më shumë të ngjarë të shtoni mbushësin dermal poshtë zonës së mollëzave. Kjo do të ndihmojë në ngritjen e vijës dhe gjithashtu krijimin e një mollëze më të kërcyer.

Mbushësit variojnë në çmim në varësi të zonës dhe sasisë së përdorur, zakonisht midis 200 dhe 700 dollarë

Gjoksi

Duke parë imazhet e kaluara të Kylie, është e mundur që ajo t’i jetë nënshtruar një zmadhimi kirurgjikal të gjoksit.

Forma dhe madhësia e gjirit gjithashtu mund të ndryshojnë gjatë gjithë jetës së një gruaje për arsye si puberteti, humbja e peshës, shtimi i peshës, shtatzënia etj.

Por në rastin e Kylie, kirurgu ka tha bindshëm se është një procedurë e rritjes së gjirit. Çmimi mesatar i kësaj procedure është 6,000 dhe 8,000 dollarë.

Të pasmet

Është e mundur që Kylie të ketë kryer procedurën kirurgjikale të njohur si transferimi i yndyrës.

Qëllimi është të hiqni yndyrën e padëshiruar nga një zonë e trupit (siç është stomaku ose beli) dhe ta përdorni atë për të rritur madhësinë e të pasmeve dhe vitheve.

 

Një transferim i tillë i dhjamit zakonisht kushton midis 3,000 dhe 7000 dollarë, në varësi të madhësisë së zonës që trajtohet.

Megjithatë, Kylie vazhdon të këmbëngulë se s’ka bërë asgjë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu