Shtatë persona kanë humbur jetën në Rusi, pasi kanë pirë materie për dezinfektim nga COVID-19, ndërkohë që dy tjerë janë në gjendje kome.

Personat, të cilët ishin mbledhur të festonin, konsumuan dezinfektant në momentin që iu mbaroi alkooli. Ky veprim i papërgjegjshëm nga ana e tyre u bë shkaktar për tragjedinë.

Tre viktimat e para ishin 41-vjeç dhe dy burra të moshës 27 dhe 59. Gjashtë tjerë janë evakuuar me aeroplanin e spitalit, ku janë dërguar me urgjencë në qytetin kryesor të rajonin Jakutsk.

“Janë regjistruar nëntë raste të helmimit me materie dezinfektuese, ku shtatë prej

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu