Guardia di Finanza, së bashku me zyrtarët e Agjencisë së Doganave dhe Monopoleve, sekuestruan ditën e sotme një sasi prej 225 mijë paundsh, të fshehura në sarbatorin e një furgoni me destinacion Shqipërinë. Furgoni u ndalua në Portin e Barit dhe mësohet se ishte nisur nga Anglia me destinacion Shqipëinë.

Kontrolli i kujdesshëm i kryer në mjetin me targa angleze në port bëri të mundur kapjes e sasisë së fshehura të parav, të cilat kishin mundur të kalonin me sukses në pikat e mëparshme kufitare. Paratë, të ndara në dhjetëra tufa të mbështjellura, ishin salduar fort brenda serbatorit.

Kujtojmë se në Portin e Barit, që nga fillimi i këtij viti, janë zbuluar 21 raste të trafikimit të parave, duke sekuestruat mbi gjysmë milioni euro

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu