Masat kufizuese në vendin tonë do vijojnë të mbeten në fuqi të paktën edhe për dy javë të tjera. Ky është vendimi i marrë gjatë mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Në fjalën e saj, Rakacolli u shpreh se fushata e vaksinimit ka shënuar arritje pozitive dhe se Shqipëria ka zënë vendin e parë në rajon.

“Masat kanë qenë efikase me intensitet të mesëm. Një nga arritjtet më të mëdha të këtyre javëve ka qenë fushata e vaksinimit jo vetëm në drejtim të numrit të madh të vaksinimeve që janë bërë.

Shqipëria ka zënë vendin e parë në rajon. Kjo falë gjetjes së sasisë së vaksinave. Ky proces vazhdon me ritme të mira. Megjithatë, situate nuk është aty ku duam të jemi. Mbetet në fuqi ora policore”, tha Rakacolli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu