Në reanimacionin e këtij spitali është shtuar numri i të rinjve, të cilët po luftojnë me jetën si pasojë e Covid. Mes tyre është dhe një 22-vjeçare nga Korça, e cila është e intubuar.

Ka një javë e shtruar në Sanatorium. Dy ditë më parë solli në jetë vajzën e saj. Shefja e reanimacionit Alma Cani rrëfen gjendjen e saj.

“Ka rreth një javë që ka ardhur, pasi pamë që gjendja po rëndohej donim të krijonim mundësinë e lindjes së bebit. Për të realizuar me dëshirën e madhe mbijetesën realizuam lindjen në bashkëpunim me spitalin Koço Gliozheni. Tani po vazhdojmë me asistencë respiratore, eintubuar duke monitoruar në të gjitha drejtimet. Nuk kam fjalë, sepse pabesia e virusit është”, thotë mjekja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu