Mesa duket një tjetër çift në Për’Puthen nuk po shkon siç duhet.

Marrëdhënia e Mevlanit dhe Sindin duket që është mjaft e acaruar dhe nuk ka aspak qetësi mes tyre.Si asnjëherë më parë Mevlani është shfaqur tejet i nxehur në raport me Sindin.
Edhe takimi i tyre nëse mund të quhet i tillë ishte i gjithë një hedhje-pritje ofendimesh deri në braktisjen e takimit nga Sindi.

E gjitha nisi me vonesën njëorëshe në takim të Mevlanit, të cilin Sindi e cilësoi ofendim.

Pas një debati mes tyre Mevlani i thotë Sindit: Ty të ka ofenduar Zoti, ik moj andej”.

Menjëherë pas kësaj Sindi e la takimin.

Po çfarë ndodhi pas këtij momenti?

Sindi: Nuk më ofendon dot njeri mua para kamerave, kush i ka thënë gjë atij për shkollën njëherë, aq sa ka ka.

Mevlani: Ti ke ardh me qëllim të keq. A ke ardh për sqarim, haje jepi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu