Një shqiptar në Itali po hetohet nga prokuroria pasi dyshohet se ka tentuar që të përdhunojë nënën e ish të dashurës së tij, një grua 57 vjeçare.

E.S, 40 vjeç dyshohet se ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë ndaj 57 vjeçares dhe ngjarja e rëndë ka ndodhur në Montebelluna në Shkurt 2018.

Historia, siç raportohet nga Treviso Today, fillon me një marrëdhënie që përfundoi në një mënyrë të tmerrshme. Shqiptari persekutonte ish-in me telefonata, ndjekje dhe kërkesa për një takim, për të cilat
E.S., u gjykua dhe u dënua në shkallën e parë me 5 muaj burgim.

Burri kishte hyrë në banesë duke kërkuar me zë të lartë të fliste me gruan. Nëna e kësaj të fundit ishte përpjekur ta qetësonte, duke zbritur në katin përdhesë të ndërtesës, ku po qëndronte i akuzuari.

“Në atë moment – tha gruaja – ai më kapi krahët me forcë, duke më shtrënguar fort dhe duke më shkundur. Pastaj më kapi krahun e djathtë dhe më tërhoqi zvarrë në cep dhe më mbërtheu në mur. Më kapi për mjekre dhe me dorën e majtë më bllokoi nofullën ndërsa me të djathtën më ledhatoi gjoksin”.

Për fat të mirë, një kalimtar ndërhyri për të ndihmuar 57-vjeçarin, i cili më pas u dërgua në Repartin e Urgjencës në Montebelluna: gruaja për trauma në krahët e saj.

“Ai më sulmoi pa ndonjë arsye – përsërit E.S. – Unë thjesht doja të flisja me vajzën ”. “Nuk është e vërtetë – përgjigjet 57-vjeçari – ai i dha atij gërvishtjet në përpjekje për të më liruar”. Dënimi pritet në mars të vitit të ardhshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu