Mjeku neurolog i QSUT, Drini Dobi, ka rezultuar i infektuar me Covid disa ditë më parë. Bëhet me dije se ditën e sotme mjeku është shtruar në reanimacionin e Infektivit, për shkak të gjendjes së tij të rënduar.

Javët e fundit një numër i madh nga personeli mjekësor ka rezultuar i infektuar me Covid, ku janë regjistruar dhe disa humbje.

Bluzat e bardha janë dhe porta e parë e përballjes me pandeminë, duke i bërë ata shumë më të ekspozuar ndaj virusit se sa pjesa tjetër e popullsisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu