Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë motin në territorin shqiptar gjatë paradites.

Por orët vijuese sjellin largim të vranësirave dhe mbizotërim të kthjellimeve. Edhe nata parashikohet të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 2°C deri në 21°C.

Era era do të fryje kryesisht mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë me Adriatik dhe Jon dallgëzim 4 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu