Moti i keq që ka goditur Greqinë ka shënuar sot një viktimë. Mediat fqinje raportojnë se një zjarrfikës u gjet i vdekur në Apalos.

Zjarrfikësi humbi jetën në krye të detyrës, teksa ishte duke shpëtuar disa nxënës të bllokuar nga uji në një shkollë fillore.

“Ndërsa ekipet e zjarrfikësve po shkonin në Apalos. Shoferi doli nga kamioni dhe uji i vrullshëm e mori përpara”, tha për protothema.gr zëvendës guvernatori rajonal , Dimitris Petrovic.

I gjithë trupa e zjarrfikësve është tronditur dhe e gjithë kjo ndërsa shiu vazhdon dhe është intensiv në të gjithë zonën e Evros.

Nga pamjet shihet teksa uji ka mbuluar rrugët duke shkaktuar përmbytje të mëdha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu