Shqiperia mbetet ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe kalimeve te pakta te vranesirave deri ne oret e pasdites. Ndersa gjate pasdites dhe mbremjes vranesirat do te behen gradualisht me te dukshme ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 12°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu