Duke nisur nga dita e nesërme besimtarët myslimanë nisin muajin e shenjtë të Ramazanit. Myftiu Elbasan Agim Duka ka uruar të gjithë besimtarët agjërim të lehtë.

“Çdo adhurim gjatë këtij muaji, ka vlerë shumëfish më të madhe.Besimtarët myslimanë në këtë muaj të bekuar duhet të jenë më bujarë ashtu sic ka qenë dhe profeti, i cili bujarinë e tij e ka treguar në këtë muaj të madhërishëm.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu