Është ndarë nga jeta në moshën 63- vjeçare ish futbollisti i Skenderbeut dhe ekipit kombetar “Shpresa” Milutin Kercic. Ai vuante prej disa kohesh nga një sëmundje e rende.

Milutin Kercic eshte padyshim nje nga futbollistet me te mire ne gjithe historine e Skenderbeut.
Prej gati 30 vitesh jetonte ne Guci te Malit te Zi prej dhe nga kishte origjinen e babait.

Nga viti 2010 eshte rikthyer dhe nje here tek “Skenderbeu” pasi ish presidenti i futbollit korcar Agim Zeqo e ka perfshire per gati 3 sezone ne stafin e ekipit. Por, rikthehet dhe nje here ne vendin e origjines aty ku dhe do te prehet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu