Këngëtarja e njohur Mary Wilson nga Supremes ka humbur jetën në moshën 76 vjeç.

Ajo vdiq papritmas të hënën në mbrëmje në shtëpinë e saj në Las Vegas.

Lajmin e konfirmoi publicisti i saj.

Mary ishte e njohur më së miri për bashkë-themelimin e Supremes në moshën 15 vjeç së bashku me Diana Ross dhe Florence Ballard në Detroit.

Ajo qëndroi me treshen Motown Records deri në shpërbërjen e saj në 1977.

Vetëm dy ditë para vdekjes së saj, Mary ngarkoi një video në kanalin e saj në YouTube për të thënë se po planifikonte të lëshonte muzikë të re.

Ajo tha se kishte punuar me Universal Music për lëshimin e materialit solo, përfshirë albumin e pa publikuar Red Hot, të cilin e regjistroi në vitet 1970.

Mary u martua me ish-menaxherin e Supremes Pedro Ferrer në 1974 dhe ata u divorcuan në 1981.

Në 1994, djali 14-vjeçar i ish-çiftit Rafael u vra dhe Mary u plagos.

Shkaku i saj i vdekjes nuk është konfirmuar ende dhe publicisti i saj tha se shërbimet e varrimit do të jenë private për shkak të COVID, por një shërbim përkujtimor do të mbahet më vonë gjatë vitit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu