Nga: Brian Blida
Sot, më datën 21.11.2020 Federata e Basketbollit Shqiptar organizoi një aktivitet sportiv. Përballja në këtë aktivitet u realizua ndërmjet ekipit të Skënderbeut dhe Galaktik King, ku tre djem përballeshin me tre të tjerë.
Rreth ktij organizimi nga Federata Basketbollit është shprehur për Info. Elbasanin vetë trajneri i ekipit elbasanas, Xhulio Isufi:
“Nga situata e vështirë që po kalon vendi ynë nga pandemia morëm shkasë, që të organizojmë këtë aktivitet falë mbështetjes të anëtarit të kryesisë së FSHB Z. Edmond Bicoku dhe në bashkëpunim të Sekretarit të përgjithshëm , Z Korab Llazani si dhe falë ndihmës së bashkisë Elbasan për mundësimin e terrenit sportiv.”
Fituesi i këtij aktiviteti do të shpërblehet me një trofe simbolik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu