Këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Ilir Kulla, ka publikuar një postim në profilin e tij në Facebook ku flet në lidhje me nështetësinë shqiptare të senatorit italian Luciano D’Alfonso. Ai shpjegon se kjo nënshtetësi u dha pas kërkesës së vetë senatorit por edhe me rekomandimin e Kryetarit të Bashkisë Tiranës dhe Kryetarit të Qarkut.
Ja çfarë shkruan Kulla:

Ky eshte senatori italian Luciano D’Alfonso nje burre i nderuar, ish kryetar i Rajonit te Abrucos, ish Kryetar i Provinces se Peskara te cilit Presidenti Ilir Meta i ka dhene shtetesi shqiptare pas kerkeses se vete senatorit D Alfonso.

Idiotet e Rilindjes qe e kane futur ne listen e gjoja skandalit te shtetesive duhet te dijne qe ketij zoterise shtetesia i eshte dhene pervecse kerkeses dhe meritave te tija te vecanta edhe me rekomandimin e Kryetarit te Bashkise se Tiranes si dhe ish Kryetarit te Keshillit Bashkiak te Tiranes qe sot eshte Kryetar Qarku. Kaq per sot me ordinerat!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu