Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para të vaksinave nga Pfizer, vijnë në Shqipëri nga Gjermania.

Dje, Shqipëria nisi zyrtarisht procesin e vaksinimit, ku të parët ishin mjekët dhe infermierët e spitaleve COVID.

Brenda 1 orë u vaksinuan 50 persona, ndërsa për të demostruar sigurinë e vaksinës, atë e kreu dhe vetë kryeministri Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu