Një grua ka përfunduar duke u martuar me një mysafir në martesën e saj pasi dhëndri ishte larguar. Nusja që quhej Sindhu, do të martohej me një burrë të quajtur Naveen.

Ceremonia po zhvillohej në të njëjtën ditë me dasmën e vëllait të Naveen, kështu që familjet i mbajtën ato njëkohësisht.

Dita e madhe u caktua më 3 Janar, por kur dasma u afrua, Naveen nuk u gjet askund dhe sipas mediave lokale, ai u largua nga salla e dasmës për të qenë me të dashurën e tij.

Ndërkohë e dashura e Naveen kishte kërcënuar se do të prishë dasmën duke pirë helm para të ftuarve.

Por kur dasma po zhvillohej, anëtarët e familjes së Sindhu vendosën që nusja të martohej me një nga të ftuarit.

Burimi:ladbible, joq.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu