Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë në Tiranë, në kuadër të një operacioni antidrogë të zhvilluar te “Myslym Shyri. Janë arrestuar në flagrancë shtetasit L. N., 47 vjeç dhe E. C(H)., 39 vjeç, të dy banues në kryeqytet.

Në bazë të informaciove operative është bërë e mundur kapja në flagrancë e dy shtetasve të mësipërm, në rrugën “Nikolla Lena” në Tiranë,pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin ata udhëtonin, shërbimet e Polcisië gjetën dhe sekuestruan një qese me lëndë narkotike Kokainë me peshë 1 kilogramë e 117 gramë.

“Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në DVP Tiranë, zhvilloi operacionin antidrogë të koduar “Urus”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit

L. N., 47 vjeç dhe E. C(H)., 39 vjeç, të dy banues në Tiranë

Nga ana e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë janë grumbulluar informacione në rrugë operative se të dy këta shtetas mereshin me shpërndarjen e lëndës narkotike të llojit “Kokaine” në sasi, në zona të ndryshme të qytetit të Tiranës.

Në bazë të informaciove të grumbulluara dhe  pas një pune të mirëfilltë hetimore disa javore është bërë e mundur kapja në flagrancë e tyre në rrugën “Nikolla Lena”  në Tiranë, ku gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin udhëtonin të dy këta shtetas, shërbimet e Polcisië gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale  një qese me lëndë narkotike Kokainë me peshë 1 kilogramë e 117 gramë.

Gjithashtu u sekuestrua automjeti me të cilin këta shtetas qarkullonin për të shitur lëndën narkotike, 6 aparate celular dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Në  momentin e ndërhyrjes nga ana e punonjësve të policisë për kapjen e tyre të dy këta shtetas janë përpjekur të largohen me vrap për ti shpëtuar kapjes së tyre , por nuk kanë mundur dot pasi janë vënë në pranga nga Policia.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim”, njoftonm Policia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu