Mijëra persona në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni të Veriut humbën vendet e punës për shkak të pandemisë COVID-19. Siç shfaqet dhe në grafik, Kosova ishte më e goditura me rreth 77 mijë të papunë prej coronavirusit, pasuar nga RMV me 53,708 persona dhe Shqipëria me 50 mijë të papunë.

Ekspertët komentuan gjithashtu në studion e Euroneës Albania lidhur me pasojat në ekonomitë e vendeve përkatëse.

Burimi: INSTAT, Euronews Albania

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu