Papa Françesku do të nisë vizitën e parë paple në Irak pavarsisht frikës së Covid-19 dhe terrorizimit .

Vizita nga Papa Françesku do të fillojë në Bagdad të premten dhe është udhëtimi i tiji parë jashtë vëndit në këto 15 muaj .

Në këtë vizitë Papa Françesku do të takojë komunitetet e krishtera të ngatarruara si dhe një nga udhëheqësit myslimanë më me ndikim në botë .

InfoWebTv

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu