Në territorin shqiptar paraqitet me vranësira të shpeshta , të cilat do të sjellin reshje të pakta e të izoluara. Ndërsa në mesdite dhe pasdite do të ketë reshje me intesitet mesatar në të gjithë vendin ku në Veriperëndim dhe Juglindje herë pas here do jenë në forme rrebeshi.

Në gjithë vendin mbeten konstante në mëngjes, por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -2°C deri në 12°C. Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite me shpejtësi 50km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu