Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Pritet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat të shtohen në Shqipëri duke sjellë reshje shiu në zonat bregdetare, ndërsa pjesa më e madhe e zonës malore do të përfshihet nga reshjet e dëborës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu