Sipas MeteoAlb, territori shqiptar vijon të jetë i përfshirë nga një sistem i dendur vranësirash, i cili do të sjelli në Ultësirën Perëndimore reshje me intensitet deri mesatar.
Ndërsa zonat Verilindore dhe Juglindore do të jenë në prezencën e reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu