Deri më 26 nëntor Elbasani do të ketë mot të qëndrueshëm. Do të ketë alternime vranësirash me diell por nuk do të ketë reshje shiu.

Reshjet do të nisin në datën 27 nëntor dhe do të vazhdojnë deri më 2 dhjetor. Pra festat e nëntorit do të jenë me shi.

Pas datës 2 dhjetor do të kemi mot me diell që do të vazhdojë deri më 6 dhjetor.

Sa i përket situatës termike, temperatura më e ulët do të shënohet më 27 nëntor ku termometri do të zbresë deri në 2 gradë. Ndërsa temperatura më e lartë do të jetë 17 gradë. Përgjithësisht temperaturat do të jenë të favorshme nga 2 deri në 17 gradë celsius.

Parashikimi u mundësua nga https://wwwtimeanddate.com/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu