U.d e presidentit, Vjosa Osmani dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë bërë homazhe te varri i presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës.

Osmani dhe Kurti kanë shkuar në nderime te varri i Rugovës në 13-vjetorin e shpalljes së Kosovës shtet i pavarur, ku kanë vendosur kurora me lule.

Gjatë ditës, Osmani dhe Kurti do të jenë bashkë edhe në disa aktivitete të tjera, që janë organizuar me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu