Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur para pak minutave në Prishtinë, në zonën e njohur si ‘Rruga B’ e kryeqytetit, ku dy persona kanë filluar të përleshen me njëri-tjetrin.

Burime bëjnë të ditur se gjatë shkrepjes së armës nga personat që po përlesheshin, është plagosur një kalimtare e rastit.

Personi është dërguar në QKUK dhe është jashtë rrezikut përjetë.

I plagosur ka mbetur edhe njeri nga personat qe ishte i përfshirë në përleshje

Gjatë përleshen personat ia kanë drejtuar armën edhe policisë.

Mediat në Kosovë raportojnë se në vendin e ngjarjes menjëherë ka arritur policia. Edhe pse pas disa thirrjeve të zyrtarëve policor drejtuar të dyshuarve që të ndaleshin, ata nuk janë bindur.

Në vendin e ngjarjes për momentin ndodhen edhe zyrtarë të tjerë të policisë si dhe ekipet e autoambulancës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu