Josh Dunne u nda nga jeta si pasojë i një plage me thikë të martën mbrëma në Dublin të Irlandës.

Talenti i futbollit Josh Dunne u nda nga jeta si rezultat i një plage me thikë të martën mbrëma në Dublin të Irlandës.
Incidenti në të cilin i riu u godit për vdekje ndodhi në East Road.

Josh Dunne, 16 vjeç, kishte luajtur për St Kevin’s Boys, klub partner i të rinjve me Bohemians FC.

Mediat irlandeze raportojnë se Dunne u konsiderua një lojtar premtue.

“Ne jemi tronditur thellë kur kemi dëgjuar lajmin tragjik në lidhje me Josh Dunne.

Ishte një privilegj ta kishim në fanellë dhe ta shikonim duke luajtur nën mentorin e Coke, Kevin dhe James. Mendjet tona janë me familjen dhe miqtë, prehu në paqe, Josh”, shkruajnë në faqen e klubit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu