Dy burra, të dy me origjinë shqiptare, përfunduan jashtë rrugës në rreth rrotullimin midis Francesca dhe Usciana në Ponticelli di Santa Maria a Monte.

Njëri prej të dyve, pasagjeri, po filmonte udhëtimin nga Montecalvoli në Ponticelli me celularin e tij.

Muzika e lartë dhe gjestet e vetëkënaqësisë së dukshme midis dy miqve, si dhe lagështia në rrugë për shkak të shitur, bëri që makina me shpejtësi të lartë të dilte jashtë rruge, duke u përplasur në një dyqan që shiste bukë. Makina u ndalua nga kangjellat anësore të trotuarit, ndërsa një mur i vogël u shkatërrua.

Të dy burrat të plagosur u transportuan në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Karabinierët e stacionit Santa Maria a Monte po kryejnë hetime për të verifikuar nëse janë kryer krime dhe shkelje të kodit rrugor. Dy shqiptarët, të dy të martuar dhe me fëmijë, jetojnë në komunën e Santa Maria a Monte dhe nuk kanë asnjë precedent.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu