Kryeministri Edi Rama e emëron drejtuese politike në Kavajë, kavajsit i bëjnë poezi ministres Elisa Spiropali!

Poezia

Ta nisë apo mos ta nisë
E kam fjalen për një Elisë
“Skenderbe” ai me fletë
Ja jep hakun si di vetë
Si di vetë dhe korrupsion
5 milionët u bën karton

Këtë vit rradhën e ka Kavaja
Ta mashtrosh si t’gjithë dynjaja
Vija e pemë për foto në çdo rrugë
Popullin ta gënjesh me një thes miell për bukë
Ty nuk të intereson nëse ikën rinia
Tigri të mësoi ku ti blesh votat nëpër shtëpia

Me grupe problematike meret Kuvendi
Sa të keni tuajën këtë Rilindje rendi
Por populli nuk ta harron masakrën që po i bën
Ndaj moj Elisë karriera po të ikën dëm
Hipi “Skenderbeut” e ik sa s’është vonë
Se Kavaja do të të çojë në atë që s’është për tu thënë. Koha Jonë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu