Qëllohet në drejtim të Forcave “Shqiponja” dhe Ndërhyrjes së Shpejtë në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “11 nëntori” në këtë qytet.

Dëshmitarë nga vendngjarja kanë dëgjuar më shumë se 4 të shtëna.

Për momentin nuk dihet nëse ka persona të lënduar ndërsa polica ka rrethuar vendin e ngjarjes.

Mësohet se drejt efektivëve është qëlluar nga një automjet ndërsa grupi hetimor po punon  për identifikimin e autorëve në brendësi të mjetit.

Si pasojë e të shtënave ka pasur panik tek qytetarët që janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja duke e zbrazur vendin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu