Vetëm pak orë pasi gazetari Osman Stafa kërkoi ndihmë për t’i dhuruar një rulo Avniut “filozofit” të Elbasanit që jeton në rrugë ka ardhur edhe gjesti bujar i njerëzve me zemër të madhe. Qytetari nga Durrësi, Ari Bici ka ndihmuar me shumën monetare prej 5 mijë eurosh për të blerë kamperin, i cili sipas Stafës do të vendoset përpara Po licisë së Elbasanit, aty ku Avniu do dhe vetë që të jetë i sigurtë.

Gjate kohes se termetiti, kam shkuar ne fshatrat e Durresit. Atje jam njohur e kam biseduar me mjaft njerez te ndryshem.

Shumica qante hallin, se u ishin shembur shtepite. Por njoha edhe njerez te tjere, qe ishin ngritur ne kembe per nevojtaret. Ishin organizuar vete, duke u sigutuar cadra, ushqime, e cdo nevoje qe kishin. Nje nder ta ishte edhe Ari Bici. U bem miq me Arin. Nje njeri me zemer te madhe, ashtu kishte edhe shoket. Sot publikova rastin e Avniut, se duheshin 5 mije euro per Kamperin, dhe Ari vendosi te mundesonte te gjithe shumen i vetem.

E kishte prekur historia e Avniut, dhe zemra e madhe dhe e ndjeshme e Arit, s’mund te priste me qe Avniu te rrinte ne te ftohte. Me preku veprimi i tij, me perloti. Kjo eshte zemra e nje shqiptari te mire. Une s’kam cfare i them, vecse Zoti e bekofte ne familjen e tijJam shume i lumtur se jemi me shume se kurre afer zgjidhjes se situates se Avniut. Besoj qe neser do ta kryejme kete pune Edlira Çepani Ia dolem.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu