Rruga transit në Komunën e Shtimes për në Prizrenit tash e 3 vjet është në gjendje të mjerueshme.

Ndonëse komuna kishte filluar të rregullonte këtë rrugë, ajo veçse ishte shkatërruar më shumë ku qarkullimi i veturave është vështirësuar tej mase.

Pas reshjeve të shiut një qytetar ka marrë një inciativë.

Ai sot është parë me një qerre me gomar në rrugë, i cili kishte të ngarkuar dhe për t’i mbuluar gropat e për të lehtësuar sado pak rrugën që e përdorin qytetarë të shumtë.

Pa dyshim që ky është një gjest për t’u lavdëruar, pasi shtimjanët nuk patën zgjidhje tjetër./IndeksOnline/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu