Mëngjesi i ditës së hënë do të mbetet me vranësira dhe reshje  shiu në pjesën më të madhe të vendit ndersa reshje dëbore do ketë vetëm në skajin veriore-verilindor.

Por në mesditës kushtet e motit përmirësohen dukshëm duke bërë kthjellimet dhe vranësirat kalimtare të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C në 13°C.Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu