Në orën 10.00 të paradites së sotme ka mbërritur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Fier njëri prej autorëve të grabitjes që mbeti në tentativë të banesës së Arben Çepeles në qytetin e Roskovecit .

Ngarja ndodhi disa ditë më parë në banesëN e 57 vjeçarit ku mbeti i plagosur kushërriri i pronarit të shtëpisë Arben Çepele 40 vjeç.

Gjyqtare e çështjes Erlanda Aga e cila pasi ka dëgjuar palët në process, akuzën dhe mbrojten, ka vendosur  masen e sigurisë arrest me burg  për Elis Bushin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu