Gjatë 24-orëve të fundit u identifikuan 22 vatra të reja. Por problem mbeten rastet e infektuara ditë më parë. Kështu ka nisur të mbushet dalëngadalë me pacientë spitali rajonal i Covid. Aktualisht në këtë spital janë 18 pacientë të shtruar që po marrin trajtimin e nevojshëm mjekësor. 2 prej tyre janë në terapi intensive pasi mbrëmjen e djeshme kanë shfaqur probleme.

Në Elbasan ka pasur mjaft humbje jete nga Covid, veçanërisht ditët e fundit. Por ajo që e bën të frikshme situatën është fakti se Covid po prek dhe po merr jetë nga moshat e reja.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu