Serbia në orët e mbrëmjes së djeshme kanë marrë dhe një kontigjent i ri prej gjysmë milioni vaksinash nga prodhuesi kinez “Sinofarm’.

Mediat bëjne me dije se vaksinat kanë arritur përmes aeroplanit të “Air Serbia: në aeroportin Nikola Tesla të Beogradit.

Serbia ditë më parë u rendit si vendi i shtatë në botë që mori më së shumti vaksina dhe i treti në Evropë.

Pavarësisht shpërndarjes së madhe të këtyre vaksinave, numri i rasteve me koronavirus në Serbi vazhdon të jetë shumë i lartë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu