Një konflikt mes një shqiptari dhe një nigeriani “ka mbajtur peng” për rreth një orë trenin.

Ngjarja ka ndodhur në Itali, në stacionin e Rufinas, Firenze, ndërsa për fat të mirë nuk u raportua për persona të lënduar.

Sipas mediave italiane, në këtë incident u përfshi një 20-vjeçar shqiptar dhe një 32-vjeçar me origjinë nga Nigeria.

Ata filluan të debatonin për arsye banale, ndërsa sherri bëri që treni të qëndronte i bllokuar për gati një orë.

Është dashur ndërhyrja e disa pasagjerëve të tjerë për të qetësuar situatën.

Policia mbërri në vendngjarje dhe mori në pyetje dy protagonistët për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu