Një grup kriminal është shkatarruar në ditën e sotme .

Grupi kriminal Italo-Shqiptar ,u kap në Spanjë.

Ky grup merrej me kultivim kanabisi, ndërkohë të arrestuar janë 8 persona, mes tyre shqiptarë.

5 nga këta persona janë lënë në burg.

Në total, u sekuestruan 300 kg kanabis. Kamioni që do të përdorej për të transportuar lëndët narkotike u kap disa minuta para se të nisej ngarkesa. Policia sekuestroi gjithashtu kamionin, gjashtë makina, 16 celularë dhe 8,460 euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu