Përgatitur nga: Erti Alla

Shkolla “Onufri” ka mbajtur homazhe sot për ish drejtorin e tyre që u nda nga jeta si pasojë e koronavirusit. Ish kolegë dhe nxënës kanë shprehur ngushëllimet e tyre të përzemërta.

Për një periudhë të gjatë Astrit Lopari drejtoi me sukses Shkollën Artistike në Elbasan, nga e cila kanë dalë dhjetra talente të mirënjohur të artit, violinistë, pianistë, këngëtarë, dirigjentë, trombistë, klarinetistë, kompozitorë, tenorë, dhe piktorë të mirënjohur në rang kombëtar e ndërkombëtar.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu