Una pattuglia dei carabinieri sul luogo dove una studentessa ventenne di origini greche è stata acccoltellata al torace, all'addome e al collo inferte dall'ex fidanzato. Torino 22 febbraio 2021 ANSA/TINO ROMANO

Një 27-vjeçar shqiptar u arrestua për vrasje në tentativë të hënën pasi goditi ish-të dashurën e tij një studente me origjinë greke që jeton në Torino.

Una pattuglia dei carabinieri sul luogo dove una studentessa ventenne di origini greche è stata acccoltellata al torace, all’addome e al collo inferte dall’ex fidanzato.

Ajo u qëllua me thikë natën e së dielës në gjoks, bark dhe qafë. Policia tha se ata kishin gjetur thikën e përdorur në sulm.

Gruaja u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh.

Në pranga përfundoi sot shqiptari, Jetmir Kurtsmajlaj, si autor i dyshuar i ngjarjes.

Ishin dëshmitarë të rastit ata që lajmëruan urgjencën për atë që po ndodhte në një shesh publik dhe kjo bëri të mundur bllokimin e agresorit jo shumë larg vendit të ngjarjes si dhe gjetjen e thikës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu