- Advertisement -

TAG

athine

“Njeriu dorë-zgjatur i Athinës” ra në prangat e policisë/25-vjeçari shqiptar paratë e vjedhura i përdorte për kokainë dhe femra të bukura

Pas muajsh gjueti, “njeriu dorë-zgjatur i Athinës” ra në prangat e policisë. Hajduti i gjatë rreth 2 metra, vizitoi dyqanet në Athinë dhe zbrazi...

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për shtetasit shqiptarë

Në njoftim bëhet me dije se si pasojë e kushteve të pandemisë së Covid-19 tërheqja e dokumentave do të kryhet vetëm përmes postës, duke...

Prangoset i riu shqiptar. Mediat greke e cilësojnë si “tmerri i Athinës”

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi dyshohet të jetë autori i mbi 10 vjedhjeve në vendin fqinj. Bëhet fjalë për një...

E konfirmon CNN: Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit

  Greqia, Maqedonia dhe Serbia duan të ndërtojnë një kanal që, sipas ish shefit te Qeverise greke Alexis Tsipras, “mund të ndryshojë gjeografinë e Ballkanit”....

Greqi/Shqiptari sulmohet me thikë përpara policisë

Një shqiptar është plagosur me thikë në Athinë gjatë kohës kur patrulla greke bënte kontrollin rutinë. Ngjarja ndodhi në sheshin Omonia të kryeqytetit grek, një...

Latest news

- Advertisement -