- Advertisement -

TAG

Azerbajxhan\

“Ne nuk kemi atdhe apo dinjitet tjetër që t’ia japim armikut”/ Reagon gruaja e kryeministrit armen

Pavarësisht ndërhyrjeve të Fuqive të Mëdha sërish konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë nuk po shkon drejt gjetjes së paqes. Mediat e huaja së fundmi...

Pas problemeve më Europën/ Dronët ushtarakë të Turqisë në qiellin armen

Ndonëse me ndihmën e SHBA-ve u vendos armëpushim midis Azerbajxhanit dhe Armenisë, kjo marrëveshje u prish për 5 minuta në rajonin e Nagorni...

Ambasadori turk: “Shqipëria duhet të mbështesë Azerbajxhanin që të mbrojë interesat e saj.”

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Joruk, është shprehur rreth situatës së luftës midis Azerbajxhanit dhe Armenisë. Ai shprehet se Ajzerbajxhani ka nevojë për...

Latest news

- Advertisement -