- Advertisement -

TAG

ballkan

Ballkani Perëndimor ende pa vaksina, çfarë tha Komisioneri Evropian

Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi shprehet se BE-ja i qëndron pranë Ballkanit Perëndimor në luftën kundër COVID-it. Përmes një postimi në Twitter ai...

Trajnim me partneritet global/ Pjesëmarrës edhe stafi I Info.Elbasanit

Global Water Partnership Mediterranean ka realizuar një trajnim me pjesëmarrës të moshave të reja me synim solidarizimin e tyre rreth rëndësisë së rolit të...

Covid në Ballkan/ Shëndetësia pranë kolapsit

Pas thuajse një viti në të cilin i mbajtën nën kontroll pak a shumë shpërthimet, skenari i makthit të cilit i druhej Ballkani që...

Tensione në Mesdhe/ Marina turke dhe ajo gjermane përplasen me njëra-tjetrën

Tensionet në Mesdhe nuk kanë të ndalur! Një incident I rëndë ka ndodhur ditën e fundit mes një frigate gjermane dhe një anije turke,...

Kafja turke, nga dashuria e Sulejmanit të Madhërishëm deri në efektet shëndetsore në ditët e sotme.

Thuajse çdo anvisë shqiptare e nisin ditën e tyre me një kafe turke, e cila i jep energji për të kryer të gjitha aktivitetet...

Latest news

- Advertisement -