- Advertisement -

TAG

biden

“Joe, ti e di që unë…”! Zbulohet mesazhi epik që Trump i la Biden para se të largohej (Letra)

  “Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri bujë në mediat botërore pas letrës së fundit...

Bilanc tragjik nga protestat për Presidentin në SHBA. 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Arrestohen 52 persona

  4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu...

Ndodh e pabesueshmja në SHBA. Mbështetësit e Trump mësyjnë brenda në Kongres, del jashtë kontrollit situata në Washington (Video)

Protesta në ShBA duket se ka dalë jashtë kontrollit dhe ndërtesa e Kapitolit është në duart e mbështetësve të Trump. Siç shihet dhe në...

Humbja e Trump/ Simpson e parashikoi tetë vite më parë

Thuajse 8 vite më parë tifozët e Simpson kanë parë atë që po ndosh sot, Trump dhe republikanët po humbasin zgjedhjet. Në eposodin e vitit...

Trump nuk pranon humbjen:”Nuk heq dorë nga lufta”.

Ndonëse situata nuk është në favorin e tij, duket se Donald Trump është i vendosur për të mos pranuar humbjen. Në një deklaratë të publikuar nga Shtëpia...

Mediat në SHBA:”Mbaroi! Biden mposhti Trump-in”.

Pas faqes së njohur “Decision Desk HQ”, tani është “Business Insider” që shpall fituesin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA.  “Mbaroi”! Biden mposht Trump”. Kështu shkruan...

“Kanye 2024”/ Bashkëshorti i Kim Kardashian pranon humbjen përballë Trump dhe Biden

Rreperi amerikan, njëkohësisht dhe bashkëshorti i Kim Kardashian,Kanye West, ka shprehur publikisht se përballë Trump dhe Biden i ka humbur zgjedhjet, por...

Latest news

- Advertisement -