- Advertisement -

TAG

covid-19

Po kontrollonte zbatimin e masave anti-Covid, gruaja kundërshton Policen: Plas grushti

Një ngjarje e pazakontë, ka ndodhur së fundmi në Itali. Mediat italiane, bëjnë me dije se një police është dhunuar me shkelma dhe grushte...

Në pritje të ëmbël dhe e infektuar me Covid, Almeda Abazi rrëfen eksperiencën e saj të vështirë

Familja e Almeda Abazit ka kaluar një periudhë të vështirë këto kohë. E gjithë familja e saj ka qenë e infektuar me Covid-19 dhe...

Ja arsyeja pse personat nën 30 vjeç duhet të marrin vaksinë alternativë në vend të AstraZenecas

Rregullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën...

Fico: Ka ulje të vdekjeve nga Covid por rritje e numrit të të prekurve në bashkitë e vogla

Drejtorja e ISHP-së, Albana Fico deklaroi se pavarësisht uljes së rasteve me COVID-19 në mbarë vendin, vërehet një rritje e infektimeve në bashkitë e...

COVID-19 në Gerqi/75 viktima dhe 3445 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 75 viktima dhe 3445 raste të reja me COVID-19. 1670 raste janë shënuar në Atikë,...

Komiteti Teknik i Ekspertëve merr vendimin,ja si do vijojnë vazhdim

Masat kufizuese në vendin tonë do vijojnë të mbeten në fuqi të paktën edhe për dy javë të tjera. Ky është vendimi i marrë...

“Punë!” e “Liri”,vazhdojnë protestat e dhunshme anti-Covid në Itali

Një shaman në dukje i grupit konspiracionist amerikan QAnon, iu bashkua dje protestës së dhunshme të pronarëve të restoranteve në kryeqytetin italian Romë. Imituesi i...

Të moshuarit dhe mësuesit e vaksinuar! Më të lirë

Procesi i vaksinimit është shtrirë në gjithë vendin tonë, duke rritur kështu shpresën për rikthimin në realitet. Vaksinimi i grupeve më të rrezikuara si stafet...

KUJDES! Personat e prekur nga COVID-19 janë më të rrezikuar të preken nga këto sëmundje

Njerëzit e diagnostikuar me Covid-19 në gjashtë muajt e mëparshëm kishin më shumë të ngjarë të zhvillonin depresion, çmenduri, psikozë dhe goditje në tru,...

Humbën jetën pasi morën vaksinën, reagon Komiteti i Ekspertëve për Vlerësimin e Efekteve Pasvaksinore

  Komiteti Ekspertëve për Vlerësimin e Efekteve të Padëshiruara Pasvaksinore: Nuk ka raste fatalitetesh që lidhen me aplikimin e vaksinës Komiteti i Ekspertëve për Vlerësimin e...

Latest news

- Advertisement -